Nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Naše mateřská škola Kytička je jako louka plná kvítí. Každé dítě se rodí jako krásné poupě s právem na svůj zdravý a radostný život.

Nic nemá na dítě lepší vliv než chvála

Burianova 972/2, 460 06 Liberec 6, tel: 485 130 971 mail: ms.kyticka@seznam.cz

Domácí vzdělávání říjen 


13.10.2020

Vážení rodiče a milé děti, prosíme rodiče, aby si s dětmi přečetli pohádku O VELIKÉ ŘEPĚ a děti pohádku převyprávěly - správné vyjadřování. Opakovali druhy ovoce a zeleniny - tvar, barva, chuť. Upevňování matematických představ - počítání jablíček - více - méně - stejně. Naučit se libovolnou říkanku a zopakovat písničku ŠEL ZAHRADNÍK DO ZAHRADY. Opakujte prosím logopedická říkadla, barvy a tvary.

Do příštího týdne prosím děti o vypracování pracovních listů O VELIKÉ ŘEPĚ - dějová posloupnost, grafomotorika, dělení ovoce a zeleniny, počítání ovoce, dokreslení půlky ovoce, rozlišování tvarů a obloučky mrkve.

Vážení rodiče prosím Vás o zpětnou vazbu pracovních listů na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Děkuji všem a přeji Vám klidné, pohodové dny a hlavně pevné zdraví.

S pozdravem Pavla a Dáša


 

  1. 10. 2020

Vážení rodiče a milé děti,

pokračujte prosím s vypracováním zbylých pracovních listů. Kontrolujte prosím správné držení tužky. Opakujte roční období, znaky podzimu, popis počasí, dny v týdnu, měsíce v roce a co s tématem na říjen souvisí - druhy ovoce a zeleniny, listnaté a jehličnaté stromy a jejich plody. Zopakujte prosím říkanky, logopedická říkadla a písničky a počáteční písmeno ve slově. Maminky a tatínkové, dopřejte si relaxační chvilku při výtvarném tvoření s dětmi :-).

Mějte se všichni krásně, držte se a brzy

Na shledanou

Pája a Dáša


  1. 10. 2020

Vážení rodiče a děti,

v těchto dnech si prosím povídejte o zvířatech, které žijí u nás v lese, poznávejte jejich řeč a rostliny v lese.

Opakujte matematické představy: počítání, více - méně - stejně. Zahrajte si se slovy  -  tvorba množného čísla, vytleskávejte slova zvířat a stromů - kolik má slabik, počáteční a koncové písmeno ve slově. Procvičujte gymnastiku mluvidel. Zopakujte říkanky (včetně logopedických) MRKEV, ŠVESTKA, KUTÁLÍ SE BRAMBORA a písničky OVOCE A ZELENINA,  STOJÍ STOJÍ BEDLA. 

Jak se Vám podařil HOKUS POKUS?

Dále prosím, aby děti trénovaly jemnou motoriku zavazováním tkaniček.

Děkuji všem a přeji Vám i dětem pohodu a hlavně zdraví

Pavla a Dáša


 Leden 2021

Vážení rodiče a milé děti, 

povídejte si doma na téma zima, jak se chráníme před zimou, oblékání v zimě - rozdíly během ročního období. Které zimní sporty znáš.

Seznamte se, které sporty jsou na zimní olympiádě.  Připomínáme si jak se bezpečně  při sportování chováme. Naučte se libovolnou zimní  říkanku. Udělejte si pokus s vodou- sněhem- ledem poznáváme bod mrazu a tání. Procvičujte grafomotoriku - dokresli sněhuláky, zraková percepce - hledej předměty ve sněhu (ve vatě), časová posloupnost - vystřihni obrázky a poskládej ve správném pořadí. Převyprávěj příběh na obrázku svými slovy. Rozvíjej svou představivost, nakresli svůj příběh  "Jak jsem sportoval" a pak ho převyprávěj rodičům. Nezapomeň trénovat zavazování tkaniček.

Děkuji všem a přeji vám dobrou pohodu hlavně zdraví Dáša a Pavla


  1. 1. 2021

Vážení rodiče a milé děti,

prohlížejte si a čtěte v pohádkových knížkách, popisujte a vyprávějte co vidíte na obrázcích. Opakujte prostorové vztahy / vlevo, vpravo, uprostřed, nahoře, dole/ .Zkuste vyhledávat v textu písmenka, která znáte ( například písmenka svého jména). Stíny - názvy sportovních náčiní, co dělají sportovci ( slovesa). Rozvoj slovní zásoby - protiklady- vymyslete další protiklady na předměty kolem sebe. Tři kamarádi - opakování tvarů, hledáme tvary kolem nás doma ( př. kniha, dveře, stůl - obdélník, talíř, hrnek - kruh apod.). Dokresli ažuru na svetr, Šála, Který zimní sport máš nejraději, Najdi stejné obrázky. Hádanky se zimní tématikou, vymýšlíme slova na určité písmeno, zahraj si na básníka   - vymysli krátkou říkanku o zimě ( nezapomeň zaznamenat). Opakujte dny v týdnu ( před, po, za) pomůžou ti básničky.

Přejeme Vám hezké dny a těšíme se nashledání Dáša a Pavla

 

Veškeré dokumenty zveřejněné na webové stránce mateřské školy Kytička jsou vnímatelné, srozumitelné, stabilní a ovladatelné ve smyslu směrnice EP 2016/2102 o přístupnosti internetových stránek veřejného sektoru pro osoby se zdravotním postižením.