Nahoru
Dobrý den milí rodičové a kamarádi,
začal nám měsíc Duben a s ním se podíváme do pohádky s Jeníčkem a Mařenkou. Už víte, která to je? Samozřejmě : PERNÍKOVÁ CHALOUPKA. Převyprávějte pohádku rodičům, sourozencům podle obrázků, nebo jen tak z hlavy. Naučte se rýmovanou pohádku : Odkud ten náš holub letí. Pantomimicky znázorňuj pohádkové bytosti, dávej hádanky z pohádek. Sluchová analýza slov - vytleskávej (čarodějnice, Jeníček, Mařenka, chaloupka, lopata, les, perníček, jahody, hrníček.....). Podle čeho poznáš čarodějnici : charakteristika čarodějnic (vzhled, postava, obličej, oblečení, vlastnosti a schopnosti, létání na koštěti, čarování, vaření lektvarů) - opakujte začáteční a konečné písmeno, slabika.
Zacvičte si podle kartiček Jógy.
Trénujeme opaky, rýmování, zdrobněliny.
Pracovní listy: Perníčky, Perníková chaloupka - domaluj podle vzoru, Spočítej zvířátka
Vyrobte z barevného papíru 5 různých tvarů perníčků a přineste je do školky (ozdobíme si chaloupku pro ježibabu)
Mockrát děkujeme rodičům i prarodičům a všem Kopretinám za spolupráci a těšíme se v pondělí na viděnou
Dáša a Pavla
Dobrý den milí rodiče a děti,
začíná nám Pašijový týden před Velikonočními svátky. Modré pondělí, Žluté úterý - tyto dny se ve všech chalupách gruntovalo (uklízelo),
Škaredá středa - tento den se nesměl nikdo na nikoho mračit, aby se nemračil po celý rok, Zelený čtvrtek - tento den je zvykem připravovat jídlo ze zelené zeleniny nebo bylin, aby byl člověk po celý rok zdráv, Velký pátek - se lidé omývali v potoce, aby se chránili před nemocemi, věřilo se, že tento den je jediný den v roce, kdy se země otvírá a vydává své poklady, Bílá sobota - tento den se světil oheň před kostelem a zvony se vracely z Říma a opět se rozezněly. Velikonoční neděle - bývalo zvykem, že hospodář rozdělil při nedělním obědě vajíčko na tolik dílů, kolik bylo členů rodiny. Kdo by v tomto roce zabloudil, měl si vzpomenout na to, s kým jedl vejce, a našel cestu domů. Velikonoční pondělí - pomlázka, koleda, malovaná vajíčka /
Hra Asociace ke slovu: "koulíme vajíčko a říkáme " Kutálej se vajíčko, kutálej, co patří k Velikonocům, povídej"
- jmenujeme vše co se nán vybaví v mysli při slově Velikonoce.
Vyprávějte si pohádky : Kuřátko v obilí, O kohoutkovi a slepičce, O koťátku, které zapomnělo mňoukat
Nakreslete na papír více tvarů vajíček ( OVÁL) a dokreslete obličeje, vlasy, různé pocity.
Nápady: Rádio Junior - hry. rozhlas cz /webík/zvukohraní/list
youtube.com - hudební kvíz, hudební nástroje
Slepička s kuřátky:
- na papír obkresli svoji ruku, na palec dokresli zobáček, lalůček, hřebínek. Dokresli křidélko a nožičky . Potom si vezmi žlutou barvu a dokresli kuřátka a máš velikonoční přáníčko.
Přejeme všem veselé Velikonoce bohatou pomlázku a jarní dny plné sluníčka
Těšíme se na brzké shledání a děkujeme za vaši spolupráci
Dáša a Pavla
Pracovní listy
Dobrý den milí rodiče a kamarádi,
Seznamujeme se symboly VELIKONOC / Pomlázka - šlehalo se jí, aby děvčata byla zdravá, nebyla líná, zdobení barevnými stuhami. Zajíček - ten co přináší velikonoční vajíčka. Kraslice - vajíčka zdobená různými technikami - najdi na stránkách youtube. Beránek - znamení čistoty, nevinnosti a poslušnosti.
Pomáháme mamince s jarním úklidem, umím si po sobě uklidit pokojíček, umím o něco požádat, poděkovat, omluvit se.
Zahrajte si na Chuťového detektiva - se zavázanýma očima poznávejte různé pochutiny, rozeznávejte různé chutě, ovoce, zeleninu.
Čichem poznávej různé druhy koření, bylinek. (názvy vytleskej, najdi hlásku na začátku i na konci slova)
Pomáhejte mamince při pečení velikonočního beránka - poznávejte z čeho a jak se vyrábí (suroviny, pomůcky k vaření - pojmenování, činnosti - odměřování, vážení, šlehání, míchání, pečení). Dobrou chuť.
Vyrobte si: Vajíčkový panáček, panenka viz. obrázek (na vlasy můžeš dát naklíčit řeřichu nebo čočku)
Nezapomínejte si zpívat, kreslit, modelovat a radovat se ze sluníčka a života.
Už se na vás těšíme.
Dáša a Pája
Strana 1 z 4
Veškeré dokumenty zveřejněné na webové stránce mateřské školy Kytička jsou vnímatelné, srozumitelné, stabilní a ovladatelné ve smyslu směrnice EP 2016/2102 o přístupnosti internetových stránek veřejného sektoru pro osoby se zdravotním postižením.