Nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Naše mateřská škola Kytička je jako louka plná kvítí. Každé dítě se rodí jako krásné poupě s právem na svůj zdravý a radostný život.

Nic nemá na dítě lepší vliv než chvála

Burianova 972/2, 460 06 Liberec 6, tel: 485 130 971 mail: ms.kyticka@seznam.cz

Domácí vzdělávání říjen 


13.10.2020

Vážení rodiče a milé děti, prosíme rodiče, aby si s dětmi přečetli pohádku O VELIKÉ ŘEPĚ a děti pohádku převyprávěly - správné vyjadřování. Opakovali druhy ovoce a zeleniny - tvar, barva, chuť. Upevňování matematických představ - počítání jablíček - více - méně - stejně. Naučit se libovolnou říkanku a zopakovat písničku ŠEL ZAHRADNÍK DO ZAHRADY. Opakujte prosím logopedická říkadla, barvy a tvary.

Do příštího týdne prosím děti o vypracování pracovních listů O VELIKÉ ŘEPĚ - dějová posloupnost, grafomotorika, dělení ovoce a zeleniny, počítání ovoce, dokreslení půlky ovoce, rozlišování tvarů a obloučky mrkve.

Vážení rodiče prosím Vás o zpětnou vazbu pracovních listů na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Děkuji všem a přeji Vám klidné, pohodové dny a hlavně pevné zdraví.

S pozdravem Pavla a Dáša


 

  1. 10. 2020

Vážení rodiče a milé děti,

pokračujte prosím s vypracováním zbylých pracovních listů. Kontrolujte prosím správné držení tužky. Opakujte roční období, znaky podzimu, popis počasí, dny v týdnu, měsíce v roce a co s tématem na říjen souvisí - druhy ovoce a zeleniny, listnaté a jehličnaté stromy a jejich plody. Zopakujte prosím říkanky, logopedická říkadla a písničky a počáteční písmeno ve slově. Maminky a tatínkové, dopřejte si relaxační chvilku při výtvarném tvoření s dětmi :-).

Mějte se všichni krásně, držte se a brzy

Na shledanou

Pája a Dáša


  1. 10. 2020

Vážení rodiče a děti,

v těchto dnech si prosím povídejte o zvířatech, které žijí u nás v lese, poznávejte jejich řeč a rostliny v lese.

Opakujte matematické představy: počítání, více - méně - stejně. Zahrajte si se slovy  -  tvorba množného čísla, vytleskávejte slova zvířat a stromů - kolik má slabik, počáteční a koncové písmeno ve slově. Procvičujte gymnastiku mluvidel. Zopakujte říkanky (včetně logopedických) MRKEV, ŠVESTKA, KUTÁLÍ SE BRAMBORA a písničky OVOCE A ZELENINA,  STOJÍ STOJÍ BEDLA. 

Jak se Vám podařil HOKUS POKUS?

Dále prosím, aby děti trénovaly jemnou motoriku zavazováním tkaniček.

Děkuji všem a přeji Vám i dětem pohodu a hlavně zdraví

Pavla a Dáša

 

 

Veškeré dokumenty zveřejněné na webové stránce mateřské školy Kytička jsou vnímatelné, srozumitelné, stabilní a ovladatelné ve smyslu směrnice EP 2016/2102 o přístupnosti internetových stránek veřejného sektoru pro osoby se zdravotním postižením.