Nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Naše mateřská škola Kytička je jako louka plná kvítí. Každé dítě se rodí jako krásné poupě s právem na svůj zdravý a radostný život.

Nic nemá na dítě lepší vliv než chvála

Burianova 972/2, 460 06 Liberec 6, tel: 485 130 971 mail: ms.kyticka@seznam.cz

Vážení rodiče a milé děti,

v týdnu (12. 4. – 16. 4.) máme nové téma: „Jeníček s Mařenkou bloudí lesem“.  S dětmi si ve školce povídáme o aprílovém počasí, jaké jsou rozdíly mezi zimním, jarním a letním počasí. Jak se v tomto období oblékáme. Proč se nám tak často počasí střídá – svítí sluníčko, jsou vysoké teploty a později sněží i mrzne, proč prší a padají kroupy, můžeme vnímat i silný vítr nebo jen vánek. Proč je pro přírodu důležitý déšť a sluníčko. Děti, můžete se seznámit i s pojmem fotosyntéza. Co všechno by se stalo s přírodou, kdyby nepršelo a nesvítilo by sluníčko. Proč může být aprílové počasí pro nás všechny tak zrádné. Co se může stát, když profoukneme, hodně se zpotíme nebo se málo oblékneme?

Matematické představy – osvěžit si všechny geometrické tvary a počítáme různé obrázky 1 – 10. Můžete si s rodiči vyzkoušet i pojmy více a méně.

Trénujeme – vyprávění pohádky o Perníkové chaloupce

Hudební činnost – ve školce opakujeme všechny známé písničky s jarní tématikou z distanční výuky, nové tento týdne přidávat nebudeme

  • Jaro, léto, podzim, zima
  • Travička zelená
  • Na jaře, na jaře
  • Perníková chaloupka

 Pracovní listy – vyberte si další dva pracovní listy z distanční výuky

Výtvarná činnost – nakreslíme si tuší sluníčko s paprsky, které budou dokola formou zubů (čáry táhneme nahoru a dolů do trojúhelníku). Sluníčko vybarvíme vodovkami a vystřihneme. Na druhou čtvrtku nakreslíme a vybarvíme mráček, který také vystřihneme. Do obou obrázků uděláme děrovačkou malé otvory a provlékneme provázkem, který zavážeme uzlíkem.

Pomůcky: dvě čtvrtky, vodovky, nůžky, tuš nebo černý fix, provázek, děrovačku

Básnička – Opakujeme pohádkovou báseň Perníková chaloupka a přidáme novou Aprílové počasí

Vážení rodiče, prosíme Vás o zpětnou vazbu pracovních listů na email:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Moc Vám všem děkujeme za pomoc při distanční výuce. Přejeme Vám všem pohodové dny J.

S pozdravem

Péťa a Denča

 

Veškeré dokumenty zveřejněné na webové stránce mateřské školy Kytička jsou vnímatelné, srozumitelné, stabilní a ovladatelné ve smyslu směrnice EP 2016/2102 o přístupnosti internetových stránek veřejného sektoru pro osoby se zdravotním postižením.